Jak se starat o plyšové hračky

2017-05-18-10-58-01-834x675

 

Zde uvádíme 3 praktické rady, jak se starat o plyšové hračky:

 

1. Plyšové hračky potřebují občas vyprat – vhodné je minimálně jednou za měsíc, nebo pokud jsou viditelně špinavé. Hračky můžete vyprat v pračce nebo je vydrhnout v umyvadle mýdlem na praní. Řídíme se také cedulkami u plyšových hraček, kde je uveden vhodný postup praní i ideální teplota. Pokud máte strach, že některé plyšové hračky nejsou do pračky vhodné, umyjte je raději v ruce.

2. Plyšáci v mrazáku – pokud dítě trpí alergií na prach a roztoče, dejte všechny textilní hračky v plastových sáčcích jednou za týden na tři až pět hodin do mrazáku zapnutého na maximální výkon. Mrazem zničíte roztoče, pavoukům podobné mikroskopické živočichy, kteří patří mezi nejčastější spouštěče astmatu a alergií.

3. Pravidelné mytí rukou – důležité je, aby si děti myly ruce především poté, co přišly ze školky či ze školy nebo se vrátily z hřiště. To jsou totiž nejčastěji infikovaná místa. A tím, že si ruce umyjí před tím, než si začnou hrát s hračkami, zabráníte i tomu, aby se oblíbený plyšák stal zdrojem různých bakterií. 

 

Použitý zdroj: www.ulekare.cz